Szeptember 17 és 21 között került megrendezésre, most már nyolcadik alkalommal Kolozsváron az Erdélyi Magyar Középiskolások Sportolimpiája. Az eseményen idén először vett részt a Joannes Kajoni Szakközépiskola.

Kajoni Suliújság - Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpia
Ezüst érem: Imets Csaba, XI. B. osztály

Tovább a cikkre »

Az eseményen 32 iskola több, mint 750 diákja, 11 sportágban mérte össze a tudását. Iskolánkat két úszó képviselte, Benő Bíborka IX.B és Imets Csaba XI.B osztályos diákok, két úszásnemben indultak, különböző távokon, gyors és mellúszás. Imets Csabának sikerült négy döntőbe is “beúszni” magát, de végül csak 50m mell és 50m gyorsúszásban döntőzött és lett ezüstérmes mindkét futamban.

Benő Bíborka is szépen teljesített, de neki ez inkább tapasztalatszerzés volt, a jövőre nézve ez ígéretes és vissza is szeretnének térni Kolozsvárra az Olimpiára. Így az éremtáblázat 19 helyén zártuk ezt a tornát, két ezüst éremmel, ami nagyon szép teljesítmény.